Založ si blog

Nezdá sa nám to

Niekedy sa zdá, že samotná existencia Ruska Západ výrazne dráždi a urobí všetko pre to, aby nám nedovolil rozvíjať sa tak, ako chceme, a žiť tak, ako chceme, poznamenal hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Západné mocnosti, ktoré sú proti Rusku na Ukrajine, možno považovať za nepriateľov vedúcich vojnu proti štátu, uviedol v utorok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Poukázal na to, že ekonomické sankcie, vyzbrojovanie ukrajinských nacionalistov a poskytovanie informácií na útoky na ruské jednotky predstavujú vojnové činy.

“Iste, pri ich pomenúvaní stále používame mierny výraz ‘nepriateľské štáty’, pretože to, čo robia, je vojna,“ povedal Peskov na vzdelávacom fóre.

Rozhodnutie o zmrazení ruských devízových rezerv, ktoré krajina drží v západných finančných inštitúciách, a diskusie o poskytnutí peňazí Ukrajine označil za zjavný útok na vlastnícke práva, ktoré sú základom západnej civilizácie. “Boli to peniaze, ktoré vlastníte vy a ja,” vysvetlill Peskov. “Boli nám ukradnuté a sú nám stále kradnuté.”

V snahe poškodiť Rusko v rámci „hybridnej vojny“ Západu zohrávajú priamu úlohu jeho protivníci, povedal predstaviteľ. “Nielen americkí, ale aj britskí vojenskí poradcovia hovoria ozbrojeným ukrajinským nacionalistom, čo majú robiť, a poskytujú im spravodajské informácie,” vysvetlil.

Cudzinci tiež pomáhajú Ukrajincom špiniť povesť Ruska uprostred nepriateľských akcií, dodal Peskov. “Zinscenujú provokácie, ktoré sú občas také krvavé, že si ich ľudská myseľ ani nedokáže predstaviť,” zdôraznil s odkazom na icident v meste Buča, keď režim v Kyjeve prišiel s nepodloženými obvineniami, že ruské jednotky sa počas jeho ovládnutia dopustili vojnových zločinov. Moskva obvinila Kyjev, že si dôkazy vymyslel.

“Je jasné, že ukrajinskí ‘špecialisti’ by to nedokázali urobiť s takou profesionalitou. Pracuje pre nich armáda PR spoločností, televíznych štábov a poradcov pre informačnú vojnu,” povedal.

Konflikt neprišiel z ničoho nič, poznamenal Peskov a uviedol, že už v roku 2005, keď Rusko vytvorilo spravodajský kanál v anglickom jazyku, ktorý mal vysielať alternatívne názory západného publika, sa stretol s odporom.

“Ak RT porovnáte s anglosaským mediálnym impériom, uvidíte, aké je malé. Jej účinnosť však rástla vďaka alternatívnemu pohľadu,” povedal. Západní disidenti “nedostali svoju platformu” v západných médiách, pretože “ak tam vyjdete mimo vytýčené hranice a vyjadríte iný názor, príde inkvizícia, ako v stredoveku”, tvrdí Peskov.

Niekedy sa zdá, že samotná existencia Ruska Západ výrazne dráždi a urobí všetko pre to, aby nám nedovolil rozvíjať sa tak, ako chceme, a žiť tak, ako chceme.

Obdobie, ktoré svet teraz prežíva, je podľa neho “dokonalou búrkou a momentom pravdy”.

Podujatie, na ktorom sa Peskov zúčastnil, bolo zorganizované pre učiteľov a ich študentov. Prejav hovorcu Kremľa mal názov “Informačná vojna: hra bez pravidiel” a bol určený mladšiemu publiku.

* prevzaté

Stropujú, stropujú. .

04.11.2022

Vedia zastropovať ceny energií, slobodu názoru, slobodu tlače, slobodu slova, iba odchod do dôchodku sa im zastropovať nechce..

Tender na rovnaký meter

25.08.2022

Súčasný spoločenský systém je systém, kde platí právo silnejšieho, nie právo spravodlivejšieho. Je potrebné spoločenské pomery zmeniť a snažiť sa o toleranciu, vzájomnú pomoc a etiku. Kapitalizmus je z princípu zlý a nemorálny politický, ekonomický a spoločenský systém. Je to len ďalšia modifikácia otrokárskeho a feudálneho spoločenského zriadenia, systémov, [...]

Mlčanie vlkov

18.05.2022

Plukovník švajčiarskej armády: Za situáciu na Ukrajine môže mlčanie Západu Samozrejme, môžeme ľutovať a odsúdiť ruský útok. Ale MY (teda USA, Francúzsko a Európska únia) sme vytvorili podmienky pre vznik konfliktu. Prejavujeme súcit ukrajinskému ľudu a dvom miliónom utečencov. Dobre. Ale keby sme mali čo i len kvapku súcitu s rovnakým počtom utečencov voči [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

veroninmichal

Píšem ako myslím... Myslím ako cítim... Cítim ako to je...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 84
Celková čítanosť: 136421x
Priemerná čítanosť článkov: 1624x

Autor blogu